← ВЕРНУТЬСЯ КО ВСЕМ СТАТЬЯМ
Історії Наставництва

Марія і Катя

Наставниця Марія познайомилася з вихованкою Катею, коли вона закінчувала інтернат і вступала в училище на кухаря.


На першій зустрічі з наставницею дівчинка сказала, що дуже рада мати молоду наставницю, друга, якому можна довірити свої секрети, попросити допомоги.
Катя розповіла також про проблеми зі здоров'ям: гастрит, травмований палець, хворі зуби. Наставниця запропонувала дівчинці свою допомогу. На наступній зустрічі був складений план лікування зубів. Наставниця пояснила дівчинці, що це буде довгий процес: знімки, лікування зубів, протезування - для цього необхідна дисципліна і правильне планування бюджету. Наступні зустрічі виявили і причину гастриту: вихованка нічого не готувала, харчувалася цукерками і печивом. Таким чином наставниця стала проводити бесіди про правильне харчування, про необхідність регулярно готувати їжу, про покупку посуду.

Лікування зубів займало багато часу, сил і фінансів. Спочатку наставниця супроводжувала вихованку, але поступово дівчинка вчилася самостійно домовлятися з лікарями про відвідування лікарів, складати і дотримуватися розкладу. Найважче було з складанням бюджету, вихованка не розуміла для чого відкладати гроші, і скільки їй потрібно грошей на харчування. Через три місяці, Катя навчилася розподіляти гроші за статтями: проїзд, харчування, одяг, лікування. Не все виходило, але поруч завжди була наставниця, яка пояснювала і направляла дівчинку.
Наставниця вела бесіди на моральні теми і з часом стало змінюватися поведінка Каті. Змінилися відносини з співробітникам гуртожитку, з'явилося почуття вдячності і поваги.

Історія триває ...